Live Paranormal Sponsors

Verified Status
Be there!

Actions
Description

W planach na dzisiaj Zadar
Swoją przygodę w Chorwacji zainicjowaliśmy w miejscowości Zadar. Parę kilometrów od tej cudownej miejscowości o wielowiekowej historii umieszczona jest największa marina w rejonie, w której wyczekiwał na nas wcześniej wyczarterowany jacht.

Do Zadaru przybyliśmy we wczesnych godzinach popołudniowych i postanowiliśmy ofiarować trochę czasu na zwiedzanie, bo miasto w gruncie rzeczy jest przepiękne i ma w sobie unikatowy rys. Zadar roztacza się na nabrzeżu północnej Dalmacji i jego początki dosięgają aż IV wieku przed naszą erą. W czasie rzymskim to miasto zostało w znacznym stopniu rozbudowane i także w tej chwili można podziwiać w tym miejscu zabytki związane ze zwierzchnictwem Rzymian.
Zobacz tutaj

Ujrzeliśmy rzymskie forum, katedrę świętej Anastazji, także rozliczne kościoły – św. Donata czy św. Marii. Polecamy szczególnie skosztowanie tamtejszego przysmaku kulinarnego, czyli likieru Maraschino z wiśni – jest niesamowity i zakupiliśmy zapas na dalszą peregrynację, gdyż tak bardzo zafascynował nas swoim aromatem. Na koniec dnia, gdy zwiedziliśmy już całe miasto i przyzwoicie zjedliśmy, przyjęliśmy kierunek na marinę i w ten sposób zakończył się pierwszy dzień naszej grupy w Chorwacji.

Other members in this Location
 
Sofiawilliams91
35 y/o Man
pyctw67
37 y/o Man
uwybixam
27 y/o Man
Don't pass these up!